24 червня 2020 р.

Мариніст Руфін Судковський

Друзі!
Пропонуємо до вашої уваги матеріали з архівів миколаївського радіо про Руфіна Гавриловича Судковського – українського маляра-мариніста, який народився в 1850 році в Очакові на Миколаївщині.
Улюбленим сюжетом Судковського було бурхливе море. Душевні і безпосередні полотна позбавлені зовнішньої ефектності. Їх життєвість обумовлена тим, що митець не придумував сюжети. Об'єктом його захоплення завжди була конкретна натура. Його творча діяльність — одна з вершин європейського морського пейзажу. Передчасна смерть обірвала плани художника, в розквіті творчих сил. Великий мариніст помер в 1885 році у віці не повних 35 років. Однак ступінь впливу його творчості, чарівність його мистецтва сьогодні так само сильна, як і в роки його життя.
В пам’ять про видатного майстра 28 квітня 1982 р. на його батьківщині було відкрито Очаківський музей мариністичного живопису ім. Р. Г. Судковського як відділ Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна.
Якщо цього літа ви будете відпочивати в Очакові, то обов’язково відвідайте музей Р.Г. Судковського, насолодіться прекрасними морськими пейзажами, які створював майстер!

Немає коментарів:

Дописати коментар